rsz_untitled_design_8

ששש…סוד ההצלחה!

הצלחה היא תוצאה טובה ממעשה.

אך מהו המעשה? ומה נחשבת תוצאה טובה?

כולנו מעריכים רווחה כלכלית כהצלחה, אולם מגוון התחומים (המעשים) בהם ניתן להצליח הוא גדול וכן ספקטרום נרחב של תוצאות נחשבות כהצלחה.

אחד התחומים בו "מעשה" או עשייה, נחשבת הצלחה הוא עסקים וההצלחה היא ניהול, עמדה בכירה.

תחום אחר בו עשייה נחשבת הצלחה הוא ספורט וההצלחה היא ניצחון, מקום ראשון.

ישנן הצלחות כגון אלה, שאין עליהן עוררין. כולם יסכימו אלו נחשבות הצלחות. אולם, יש כאלה שיעריכו גם את הסמנכ"לות כהצלחה מסחררת, ואת המקום השני בתחרות כהישג מרשים. ויתכן שאחרים יעריכו זאת ככישלון.

לכן אני חושבת שהצלחה היא תחושה סובייקטיבית של סיפוק, ניצחון, הישג.  אולי הגדרת המילה "הצלחה" היא אחידה אך הסטנדרטים לפיהם אנו מודדים הצלחה שונים. מה שנחשב תוצאה טובה משתנה מאדם לאדם. הצלחה גדולה של האחד היא הישג קטן לאחר, הצלחה מסחררת לאחד היא בינוניות לאחר, על כן כל אחד מגדיר את הצלחותיו בצורה שונה.

סיפורים של אנשים מצליחים מעוררים בי השראה, אני תמיד נהנית לקרוא על ולדבר עם אנשים "שעשו את זה", שהשיגו, שניצחו, שהגיעו, לא רק בעסקים אלא בכל תחום, אנשים שנחלו הצלחה בזוגיות, בקריירה, בגידול ילדים, בלימודים, בניצחון על מחלה, בהתגברות על מכשול.

כשאני פוגשת באנשים ובסיפורים הללו אני מרגישה שהכל אפשרי ושכל אחד יכול. אני מקבלת חיזוק לכך שחלומותיי אינם מופרכים. מותר לי לחלום, מותר לי לרוץ רחוק ולכוון גבוה. זה אפשרי, הנה, יש מי שחלם כך לפני והצליח. חלומות מתגשמים, ניסים קורים, מטרות מושגות, הצלחות מגיעות.

אנשים מצליחנים אלו אינם רק אנשי עסקים או סופרים או שחקנים או ספורטאים (משני המינים), אלא לכל אדם ישנה לפחות הצלחה אחת בחייו. תוצאה טובה אחת ממעשה אחד. הצלחה קטנה או גדולה. אולי קטנה בעיניו וגדולה בעיני אחרים, ואולי להפך. לכל אדם ישנו לפחות רגע אחד של הגשמה, חלקית או מלאה, לכל איש או אישה ישנה אבן דרך, של הבנה, של החיים לפני ואחרי, רגע של סיפוק מהישג, בקיצור, כל אדם הצליח לפחות פעם אחת בחייו.

נושא ההצלחה מעניין משום שאין אדם שלא כמהה לה ואין אדם שלא חווה אותה.

אך, לא כולנו מודעים לכך שאנו חווים אותה.

היופי שבהצלחה הוא שהיא כפולה: פעם ראשונה היא השגת תוצאה טובה ממעשה = הצלחה. ופעם שנייה היא ההכרה בה. החוכמה היא לעצור, לבחון את התוצאה שהתקבלה, להודות שהתוצאה היא טובה וליהנות ממנה, להתבונן ולתת לרגש הסיפוק להתפזר בגוף. להתענג על ההצלחה, לחייך, לנשום עמוק, להכיר בהצלחה, לשבח את עצמי,

לעיתים, כאשר אנו מגיעים לפסגה אנו נוטים כבר לשאת עינינו אל הפסגה הבאה ואיננו עוצרים ליהנות מהנוף הנשקף מהפסגה הנוכחית. כלומר, אנו לא מכירים בהצלחה ונהנים ממנה, לא מודים על השגת המטרה, לא מתרגשים מההגעה ליעד. וחבל. רגע ההכרה בהצלחה מפוספס ואז נדמה לנו שאנו לא מצליחים. בכלל. אנחנו במרדף אחרי ההצלחה ואיננו מגיעים אליה. זה לא נכון, תחנות רבות בדרך הן הצלחות קטנות, וכל פסגה היא הצלחה גדולה. אי הכרה בהצלחה היא כישלון! אז רגע לפני שתישאו עיניכם מעלה אל הפסגה הגבוהה יותר, עצרו רגע לנשום את אויר הפסגות בהר הנוכחי. תכירו בהצלחה, תיהנו ממנה, תחושו את הסיפוק.

אני מקווה שמאמר זה יעורר בכם השראה, להכיר בהצלחותיכם שלכם וגם ללמוד מהצלחותיהם של אחרים, שתחלמו, תגשימו ותחוו סיפוק אין סופי מחייכם.

בהצלחה

לקבלת פרטים ושיחת היכרות השאר את הפרטים כאן ואצור איתך קשר